De begane grond van deze twee-onder-één kapwoning, Shou Sugi Ban, wordt uitgebreid met een leefkeuken en een wijnkelder.
De sculpturale vorm van de uitbouw staat in fraai contrast met de sobere uitstraling van de jaren ’50 woning. Het dakraam in het hoogste punt van de uitbouw zorgt voor extra licht op het keukenblad.
De uitbouw is gebouwd met duurzame materialen en technieken. De buitenmuren zijn van houtskeletbouw (HSB) deze wanden zijn geïsoleerd met gerecyclde papiersnippers. De isloatiewaarde van de gevel is twee maal hoger dan wordt voorgeschreven in de regelgeving.
Alle bouwkundige elementen zijn geprefabriceerd en op de bouwplaats gemonteerd, waardoor de totale bouwtijd 8 weken besloeg. Nadat de kelder en fundering waren gestort is de uitbouw in 1 werkdag geplaatst. Hierna is nog enige tijd besteed aan de afbouw.
Type opdracht: Aanbouw woning
Ontwerp: 2009
Bouwjaar: 2010
Status: Opgeleverd


De gevelbekleding bestaat uit geplatoniseerd hout, waarvan de voorzijde met een brander is verkoold. Deze houtskoollaag geeft de uitbouw een diepe zwarte glans en is tevens de beschermlaag voor het hout. De gevel is hierdoor volledig onderhoudsvrij.

Het langgerekte raam in de achtergevel bied een panoramisch uitzicht over de tuin.

Links zie je nog de oude buitenmuur, waar het kozijn uit verwijderd is.

Bij de bijkeuken komt veel daglicht binnen door het hoge dakraam.
De bewoners koken nu uitgebreider dan voorheen. Dat is de toegevoegde waarde van een goed ontwerp.Richèl Lubbers, Creatief directeur
Tekeningen


Concept schets

Volume studie uitbouw.

Projectarchitect
Richèl Lubbers
Team
Tjerk van de Wetering, Dominique Vermeulen
Opdrachtgever
Particulier
Constructeur
Wulfraat en partners
Fotografie
Ossip van Duivenbode